In culori asiatice


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

In culori asiatice
In culori asiatice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Alba/Neagra
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:39 am Scris de Ella_Roxy

» Ce zi e azi?
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:38 am Scris de Ella_Roxy

» sa numaram
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:37 am Scris de Ella_Roxy

» La ce ne gandim cu totii?
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:37 am Scris de Ella_Roxy

» Am pofta de.....
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:36 am Scris de Ella_Roxy

» Propuneri / sugestii pentru forum
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:36 am Scris de Ella_Roxy

» ~>buna fetelor<~
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:34 am Scris de Ella_Roxy

» BUNA-HELLO-HY
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:34 am Scris de Ella_Roxy

» Iubire si Razbunare
Calatorie in tara viselor I_icon_minitimeJoi Aug 01, 2013 7:55 am Scris de Elisa si Bianca

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit



GDHara


Calatorie in tara viselor

2 participanți

In jos

Calatorie in tara viselor Empty Calatorie in tara viselor

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Mai 19, 2013 10:30 pm

Calatorie in tara viselor
<<Jurnalul secret a doua pustoaice>>
(Eliss e fara breton,Bio are breton.)
Buna noi suntem cele mai bune prietene [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sa ne prezentam
Eu sunt Eliss,[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]am 19 ani si sunt din Romania,ocupatia mea stilist vestimentar imi place sa fiu in ultimul trend de moda,persoana la care tin cel mai mult ineafara de familia mea e Bio,noi doua suntem ca 2 surori ,facem totul impreuna.
Eu sunt Bio,[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]am 19 ani si sunt din Romania,sunt stilist vestimentar ,iubesc moda ,persoana la care tin cel mai mult ineafara de familia mea e Eliss,facem totul impreuna, suntem nedespartite si invidiate de multa lumea,poate din cauza frumusetei noastre??hahaha glumeam,eram fara un scop doar moda conta pentru noi cand intr-o zi lucrand la niste asortari de haine si rasfoind o revista am vazut niste fete si baeti care pareau a fi ingeri.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
B:Eliss uite!
E:CE?
B:Uite!!!
E:Wow cine e ?
B:Habar nu am dar sunt asa de frumosi.
E:Hai sa vedem cine sunt,cei cu acasta revista,sa intrebam pe directoarea generala!
B:Da hai,intreabo tu.
E:NU tu!
B:..uu...domana director putem sa va intrebam ceva?
D:Da ce e?iara o criza in moda??iar Antonia a luat pantofi gresiti??Silvia a gresi geanata?Albulescu nu si-a asortat cravata ??
B:E:noo.nno.
B:Stiti cine sunt ei?
D:Hmm sunt niste actori sud coreeni,El trebuie sa fie Yoo seung Ho si el Jang Geun Suk.
B:E:Multumim.
E:Bi m-am indragostit e asa de perfect ...
B:Numai tu uite ce scump e el,parca e o papusa....
Din acea zi totul s-a schimbat pentru noi,am inceput sa fim obsedate de acesti actori,Eliss era nebunita dupa Geun Suk iar eu topita dupa Seung Ho.Zambetele lor,vocea lor,totul adoram la ei,iubeam Coreea,ne facusem chiar si un jurnal pe blog unde scriam cu nume anonime,povesteam despre viata noastra,despre frumoasa prietenie care o aveam,despre moda in general.

Jurnal
<<Perspectiva Bio>>
Draga jurnalule,in fiecare zi ma indragostesc mai mult de el,de ochi lui perfeti,de zambetul lui de te face sa iti topesti inima,de frumusetea lui,ii aud vocea peste tot,simt fluturasi de cate ori il vad,simt ca vreau sa-l vad macar o data in viata,macar o data sa-i spun Saranghae,macar o data sa-l aud rostindumi numele,in ficare noapte simt ca plutesc spre minunata lui tara,visez cum il intalnesc cum.......
<<Perspectiva Elis>>
Jurnalul meu,acest secret ti-l spun numai tie si la toti cititori nostri,zilele se ingreuneaza,ii ador privirea,aroganta,glasul lui senin de-ti atinge inima si ti-o face sa vibreze,frumusetea lui,el e printul meu,printul la care visez de cand sunt mica,e acel tip de care nu poti sa uiti niciodata,vrei sa-l atingi ,sa-l imbratisezi sa-i spui macar o data cuvantul Te iubesc!

Scriam in fiecare seara tot ce faceam noi si tot ce simteam despre acesti baeti,jurnalul nostru devenise foarte cunoscut,era deja tradus si in engleza,aveam destui de multi cititori si vizitatori.Cu munca ne descurcam destul de bine,studiam moda si lucram deja in domeniu.Aveam zile normale,mergeam ne distram,mergeam la inghetata,m-ai frangeam niste inimi:)) si desigur postam noutati in jurnal,eu postam chiar si ideile ce imi veneau,mi-se spunea ca am niste idei de mai bine nu le spun dar continuam,Eliss spunea numai scrie ,omori oameni le dai idei pe care m-ai bine nu le spui:)) e suficent sfaturile in moda,machiaj si manichiura,eh dar tot continuam asa cum continua ea sa le scrie cantece,canta destul de bine la chiatara [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar totusi nu erau cele mai bune:)),ne tachinam una pe alta.
Anonim:Hei va urmaresc blogul de ceva timp si abilitatile voastre in moda sunt destul de bune ,am nevoie de un sfat bluza asta sau asta???viata mea conteaza de voi raspundeti..[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:Bi dai la sfaturi,cineva ne-a cerut un sfat in materie de moda.
B:Doar deasta ai sunat raspundei tu.
E:OK!..clar ca prima a doua parca e o bijama o poti lua cand dormi:))hahaha
<<A doua zi>>
B:Ce e cu tine?
E:nu am dormit toata noaptea...
B:De ce??
E:Am vorbit cu un baiat pe blogul nostru,cerea numai sfaturi si am intrat in vorba cu el
B:Aha???
E:Aha ce?
B:Nimic!
E:Doar despre moda am vorbit ok......bine si putin despre mancare chesti deastea cred ca e englez vorbea in engleza...
B:Razz

Zilele au trecut Eliss vorbea destul de mult cu acel baiat nescunoscut si mai nou de ceva timp vorbeam si eu cu un baiat la fel ca ea,mai nou de 2 luni ne inscrisesem la scoala de limba coreeana ,aveam destul de incracate ziele eram de la ora 7 la 2 la scoala de moda deacolo fugeam acasa mancam ne schimbam,faceam un dus si de la 4-7 seara eram la lucru ,iar tura de seara de prindea de la ora 7 pana la 12 la scola de limba coreeana,de dormit doream destul de putin pentru ca mai erau si temele,tebuia sa desenam schite de haine,sa facem asortari si combinam stilurile,mult de munca dar combinata cu placerea reuseam sa numai spuneam ca stateam noaptea si pe blogul nostru-jurnalul scriind si vorbind cu foarte multa lume in special cu baiatul Zambet ca asa se autodenumise si baiatul puppy .Intr-o zi concentrate pe munca noastra de la companie primim o veste care ne face sa lesinam.
<<Ziua aceea>>
D:Fetelor ghiciti ce oportunitate vi-sa deschis in fata.
Noi ne uitam mirate,CE?
D:O casa de moda din Coreea va adora stilul vestimentar si creatile gen stil kpop foarte colorat si frumos,cool si doreste sa va invite sa lucrati acolo.
E:B: omg omg e un vis????tipam si saream nu puteam sa credem ca in sfrasit calatoream in tara viselor,in tara in care doar in vis o vizitam,desigur nu am mai stat pe ganduri ne-am facut bagajele ,desigur familia ne-a lasat si am plecat cu avionul.
B:El e pamant coreean eu ma asez si il sarut!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:Smile))aseazate
B:Hey glumeam si saream si tipam amndoua,lumea din aroport se uita ciudat dar ce mai conta???era Coreeaaaaaaaaaaaa,ne-am cazat la hotel aveam tot gratuit deoarece casa de moda de ne chemase ne oferise bursa de studiu,mancare si cazare gratuita,era perfect!Am esit pe strada sa ne plimbam cand sa vezi Eliss ramasese blocata in fata autobuzului.
B:Ce ai intra!
E:E.eee Geun suk
B:Serios unde???unde???
E:Pe autobuz!
B:))))si eu care credeam ca e in persoana:)))hai urca.OMG OMG uitee uitee
E:CE?
B:E papusica mea pe acele ecrane uriase,uite Hyun bin,SNSD,Won bin,Lee Joon Gi uuu si Lee min Ho.
E:O uite si pe partea asta,FT island,Cn Blue,Big Bang,omo uite si pe preferatul tau GDRagon,ioi ce draguta e Han HYe Jin si Ha ji Min,uite si pe Rain.
B:CEmai aici o sa murim numai uitandune la postere si ecrane,autobuze facem infart......
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Mai 20, 2013 10:49 pm

E:Hai sa mergem sa ne schimbam si sa mergem la companie.
B:Ce zici sa purtam astea??
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:Da sunt dragute
B:iiiiiii,mergand spre studio imi placea sa privesc pe geam aveam impresia ca e un vis ca o sa ma trezesc si mi-era teama.
E:Hai nu cobori ?ce faci?
B:Bine!
E:)))
Am ajuns la companie era wow,ni-sa urat bun venit si vestea trasnet era ca o sa ne ocupam de imbracamintea iolilor,ce e asta???cei cu atata noroc parca pica totul o data din cer???
B:OMG incepem de astazi,crezi ca s-a observat ca vorbim coreeana cam prost??
E:Hmm nustiu ce m-ai conteaza??
Fetelor trebuie sa fiti amabile si sa nu sariti pe ei ok>?
B:E:SA sara cine?noi noo noo
Seung Gi te rog intra!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eram ceva de gen zombi:))nici macar nu ne-am dat seama ca Seung gi ne zisese buna sunt Lee Seung Gi,dupa vreo 30 sec ne trezim si noi.
B:Annyonghaseyo sunt Bianca!si tot gen zombi cred ca a sunat ceva de genu papagal:
E:Annyonghaseyo sunt Elisa!
LSG:Bianca ,Elisa superbe nume,va rog sa aveti grija de mine.
E:Suntem mai mici:D
LSG:Chiar?atunci pot renunta la formal?
B:D d a!
LSG:Ha?
E:n nimic
LSG:Nu sunteti asiatice nu?aveti ochi de culoare si diferiti:P
B:Da asa e.
E:Suntem din Romania!
LSG:Interesant,o tara frumoasa mi-ar place sa ajung candva acolo.
B:daca o sa pati ca noi,Eliss ciupestema.
E:Si tu pe mn.
B:Au chiar ai facuto.
LSG:Nu,eu am facuto:)))sunteti asa de speriate parca ati vazut o fantoma,arat eu ca una?stiu ca filmez momentat Gu Family dar nu va fie frica nu o sa ma transform hahaha.
B:Nu doar ca nu ne vine sa credem ca te vedem,ca vorbim cu tine(bine in gandul meu era numai wow ce dragut e,ce imi vine sal pup,domane omoul asta are niste gropite,cred ca chiar nu e om e creatura mistica)
E:De ceva timp indragim Coreea foarte mult si asa deodata ne vine totul pe farfurie,primim vestea ca suntem chemate aici,ca vom lucra cu idoli nostri si toate astea.
LSG:Trataima normal si desigur pot fi prietenul vostru fiind noi aici nu stiti chiar mare lucru presupun ca nici prieteni nu aveti.
B:E:Ar fi asa grozav,multumim mult,komapta.

<<Juranal<<
B:NU imi vine sa cred ca l-am vazut pe unul din persoanele care ii indragim,a fost asa de modest .ma bucur ca are inima calda si in realitate si e asa cum e el mereu,ahh calatoria asta e unica:X
E:L-am intalnit pe ....nui putem spune numele dar pot spune ca e asa cum vroiam sa fie ca e o persoana calda si prietenoasa,totusi nu imi vine sa cred ca e prieteneul nostru.
(Tot in acea seara am povestil cu prieteni nostri,adica cei doi baeti cu care obisnuiam sa ne pierdem timpul,glumeam ,ii ajutam)

E:Uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]cum arat???
B:Perfecttt,me?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:OK.it's perfect :X
B:HAi.
EOh cam goala compania oare pe cn ajutam azi????
B:Uite e Seung Gi,ne-a facut cu mana iii!
E:Deci frate e vis sau nu e vis???
B:Eu zic cai vis da atunci dc nu ma trezesc.......
Au trecut destul de multe zile,am cunoscut o gramada de idoli dar nici unul nu era Seung Ho sau Geun SUk:( pana cand intr-o zi i-am vazut,cei doi erau destul de buni prieteni,glumeau impreuna,s-au apropiat de noi..si
JGS:Hei sunt Geun suk[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ce faceti??Wow dragute(avea un zambet wow am ramas scoatata)-perspectiva E(omg ce zambet)-Perspectiva B
YSH:Buna sunt Seung Ho[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ma bucur sa va cunosc.(OMg papusica mea,pot sa il ating?e real?)
JGS:YSH:Fetelor sunteti bine??
E:Ce s-a intamplat?
YSH:A-ti lesinat?sunteti bine
B:NE pare rau ,oboseala e de vina( da de unde:)))) )
E:Buna ma numesc Elisa da prieteni imi spun Eliss
B:Buna eu sunt Bianca prieteni imi spun Bio
JGS:CE nume superbe.
NU ne venea sa credem vorbeam cu idoli nostri simteam cea mai frumoasa senzatie dar totusi am simtit ca si ei sunt oameni,erau destul de obositi dar dadeau dovada de multa putere.



Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Elisa si Bianca Mar Mai 21, 2013 11:07 pm

I-am ajutat sa isi aleaga hainele,inimile noastre bateau nebuneste ,burtile erau pline de fluturi iar nodurile in gat se puneau unu cate unu in schimb ei vorbeau asa de relaxat si domol se vedea ca erau obisnuiti sa vorbeasca cu fanii,adica se prinsesera si ei ca eram nebune dupa ei:))) desi nu ne faceam insa atuul nostru era ca eram romance si stiti vorba aceia ,,romancele sunt cele mai frumoase fete..''pana la urma le-am cerut si autograf si marea intrebare deabia atunci a urmat.
JGS:De ce esti fana mea Elisa?ce iti place la mine?vreau sa raspunzi sincer.
E:Vocea,cum arati,totul Very Happy:Dahh sunt asa de rosie(in mine inima plesnea ma mir cum de nu am murit)
JGS:Doar de asta?sa zicem ca iti place vocea si cum arat dar persoana mea?
E:Din cum vorbesti se vede ca ai un suflet cald si bland ,inca de la inceput s-a observat de cand ai spus buna cu acel zambet incat privirea ta era limpede ca lacrima si iti oglindea sufletul la fel si zambetul.
JGS:Smile
E:Mi-a zambit din nou,am simtit cum mi-se topeste inima.
YSH:Si tie Bianca ce iti place la mine?
B:Totul!
YSH::)sper ca nu ti-am schimbat parerea si as vrea sa nu ma placi doar ptentru frumustete
B:Anneyo...deloc...
YSH:Smile
B(dc zambeste?ce sa-i spun ?aceleasi lucruri ce a spus Elisa lui JGS?mai bine zambesc si eu nu vreau sa creada ca ne-am scris dinainte ce sa spunem:)): )
JGS:YSH:Multumim pentru ajutorul in moda ,ramanem prieteni,,,bye bye fetelor
E:B: bye...bye(si ne uitam dupa ei cu o putina dezamagire,desigur vroiam sa ne placa in alt fel,ce numai ca prietene????ahhh )
B:Ely hai pe blog
E:Okkk
B:Uite acel baiat secret mi-a scris ceva
E:Ce uitate
B:Buna bby ce mai faci??
E:Doar atat?
B:M..da.....
E:Ce esti dezamagita vroiai m-ai mult??
B:C.ee..e?nuuuu Elyyyyyyyyy
E:Smile)))))esti sigura???
B:Normal.,uite si tu ai ceva nou.
E:Ce?deschide.
B:Hey Ell ce faci?vrei inghetata?\
E:ha?
B:Inghetata?Smile))))cn e???omo ce ma prapadesc de ras
E:E baiatul ala...
B:Omo inghetata sti eu o iau ca pe o invitatie la inghetata:)))
E:Numai rade dezamagito:))))
B:Cine eu???accepta baiatu:)))))
E:Hahaha ciuda??
LSG:Ce faceti fetelor??dc va certati
B:S s seung g gi
LSG:Iara ???credeam ca va trecut de faza cu balaitu
E:D ddaa
LSG:hahaha
E:B:Smile)))))))
B:Ce faci aici?
LSG:Eram in trecere si ziceam sa va salut doar am zis ca suntem frend nu?
E:Dap
LSG:Acum ca v-am salutat trebuie sa fug am filmare la 10 e scena de noapte
B:OK bafta
LSG:Thankx
A trecut si aceasta zi si inca altele,n-am mai reusit deloc sa ii vedem pe ysh sau jgs eram destul de dezamagite stateam si ne pierdeam vremea pe blog si scriam in jurnal,vorbeam destul de mult cu cei 2 baeti ,stirea bomba era ca cei doi erau prieteni buni.
B:Ely hai sa le zicem sa ne trimita poze cu ei ce zici??
E:Ah nustiu daca sunt niste specimene delea
B:Totusi ii cunoastem deja de vreo 3 luni
E:Zici tu prima ???
B:Sa zicem sa trimita amndoi o data
E:Zi tu prima celui cu care vb tu m-ai mult
B:Hmm ok
-Buna ce faci zambitel?Smile)))
-Smile)))deja e ciudat ,ce mi-a trecut prin cap sa pun numele asta habar nu am
-Smile)))nustiu ,auzi as vrea sa vad cum arati ai putea sa imi trimiti o poza?//
-Ahh nustiu,nu vreau ca dupa sa fiu tratat diferit dupa felul cum arat,vreau asa cum sunt defapt
-Hai te rog
-Hmmmmm ok 1 min
OMg Ell tinemi pumni:)))
-Uite>>>
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
OMG e el?e coreean omg ce frumos e
-Ce??uimita?o parere ceva
-Esti coreean???ador coreea
-Adica pe mn/Smile))
-Omo la ce te gandesti,nuu nuu,esti dragut(pe cn mint domane e superb ce dragut )
-Care e numle tau real?
-Tae Jun,al tau?
-Bianca!
-Omo ce nume dragut
-Komapta
-Sti coreeana?
-Dap,faza tare e ca chiar sunt in Coreea in acest moment.
-Super!
-Prietenul tau nui primite poze prietenei mele?hai sa-i lasam putin si pe ei

E..
-Buna!
-Hey!vrei poza?
-Dap
-Uite
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Omg e asa dragut e tot coreean mi-a venit inima la loc
-Deci?
-Esti dragut(pe cn pacalesc e wow)
-Voi fetele doar dragut atat?
-Wink)
-Care e numele tau?
-Elisa!al tau
-Jung kyu,ai un nume superb
-Mersi!
TJ:Hei ,,hei mi-a venit o idee
B:E:Ce anume?
JK:Ce idee??sper ca nu una deaia traznita
TJ:Nuu hai sa ne intalnim ce ziceti?sa ne cunoastem?deseara la 8?
B:E:JK:CE?
TJ:Deci?
B:E:OK
JK:Frate nici nu stim cum arata
TJ:Si nu esti curios?o sa fie mai misto asa
JK:Daca tu zici!

TJ:DEci?
B:OK la 8 in centru langa acea cafenea.
TJ:S-a facut!




Partea 4
E:Domane am emotii oare dc
B:Nustiu si eu,hai sa ne aranjam,ce zici de rochia asta neagra?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:E frumoasa!asta?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
B:Te prinde!
Ne-am aranjat si am plecat,
B:Omg imi tremura picioarele
E:Si mie,uitei acolo,eu ma intorc:)))
B:Ne facem de ras daca dam inapoi.
E:Ah:|hai cu ,curaj:))
B:Aish eu si gura mea mare dc zisai da??
E:Nustiu ti-am zis sa ma lasi pe mn sa vb.
Ne indreptam spre ei.
JK:Hai frate ca sunt frumoase.
TJ:Da sunt!
B:Buna sunt Bianca.
TJ:sall .
E:Sunt Elisa.
JK:hii
TJ:Haideti inauntru,ciudat sa ne intalnim asa:)))
JK:Fu ideea ta:))
TJ:Hai numai rade speriem fetele:)))
Ne uitam asa la ei zambeau si se tachinau unu pe altu dar zambetele lor erau wow
TJ:Bianca ce bei?
B:Cafea e suficent si un suc.
JK:Tu Elisa?
E:La fel!
TJ:4 cafele si 4 sucuri!
JK:Deci Elisa ce parere ai despre mine??
E:Nustiu pot sa imi formez o parere asa rpd?
JK:Am vb 3 luni....
E:Da pot spune ca esti de treaba putem fi prieteni buni
TJ:Tu Bianca ce parere ai despre mine/?
B:Aceiasi care o are si Elisa despre JK
TJ:Vi sa ne plimbam putin?Ai spus ca iti place sa te plimbi
B:Daca e inregula pentru Elisa si JK
KJ:Da sigur!
In ochi Elisei se vedea te omor ma lasi singura?Smile))
E:Da e inregula
Perspectiva Bianca
M-am plimbat impreuna cu TJ,am vorbit emotile au trecut repede doar vorbisem 3 luni pe net,partea proasta a fost cand m-a intrebat despre cine scriu in jurnal,cine e baiatul despre care scriu si nu am stiut ce sa ii raspund......:-??? dar nu a insistat ,ehh si m-a invitat la un concert si am acceptat.
Perspectiva Elisa
Am ramas singura cu Jung Kyu in cafenea,am discutat si ma simteam confortabil cand vorbeam cu el,dar a adus vorba despre baiatu despre care scriu si ce sa ii zic???ca e Jang Geun Suk ???am evitat si a inteles ,m-a invitat la o plimbare cu vaporul si am acceptat.
Acasa>>>>
B:E:M-a invitat cu-la-concer-plimbare cu vaporu
B:Zi tu prima
E:M-a invitat la plimbare cu vaporu
B:Pe mine la un concert,nu stiu ce am dar simt o neliniste si inima imi bate asa tare
E:Ciudat si mie,si mai ciudat e ca si uitasem de Geun Suk pana a adus el vorba de el
B:Si la mine s-a intamplat la fel
E:Probabil unde ne-am luat cu vorba
B:Da

Dimineata devreme ne-am imbracat si am plecat la companie,surpriza idoli de astazi erau geun suk si seung ho.
JGS:Hei fetelor ce faceti????V-a placut noua mea piesa?
E:Daaa
B:A fost superba
JGS::Ma bucur cand imi fac fani fericiti
E:)
B:Seung Ho oppa ai jucat super in episodul de aseara
YSH:Chiar daca am fost asa de rau???
B:Daaa iti sta genial in rolul rau
YSH:hahaha
B:Vezi sa nu mori la sfarsit:)))ahh il urasc pe Yoo Chun
YSH:Smile))
B:Dar totusi e bine asa sa ramana el cu ea:)))
YSH:dc????
B:Iti sta mult mai bine in rolu de personaj rau Very Happy:D:D
E:Da sigur deasta:)))(oricine isi dadea seamana ca ii era ciuda pe ea daca ramne cu el pentru ca no place pe actrita)Uitati hainele.
JGS:Cool sunt genul meu
YSH:Multumim Elisa:)
E:Cu placere.
JGS:Si e frumos in Coreea?
E:Da
B:Lee seung Gi e asa de trb ne-a prezentat locuri frumoase.
JGS:Ati mers cu el la plimbare?
E:Da si-a pus peruca si niste ochelari hidosi))))
YSH:Eu am plecat inainte am o sedinta foto.
B:Bafta oppa o sa fi superrrrrrr
YSH:)
B(Mi-a zambit cu un zambet de mi-a topit inima,putea sa fie mai frumos de atat?putea sa aiba un zambet m-ai perfect?o privire mai adanca??)







Ultima editare efectuata de catre Elisa si Bianca in Mier Mai 22, 2013 8:59 am, editata de 1 ori
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Lovekoreea Mier Mai 22, 2013 7:47 am

yaaaaaaaaaaaaaaaay I love you I love you I love you continuare!

Lovekoreea

Mesaje : 9
Data de înscriere : 20/05/2013

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Elisa si Bianca Mier Mai 22, 2013 9:36 am

JGS:Plec si eu va las fetelor,bye bye:)SmileSmile
E:Bbye bbye
JGS:Very Happy
B:Domane pot sa fie mai frumosi de atat????ii ador
E:Numa tu si euuu
B:Auzi e 6 eu trb sa ma pregatesc de concert.
E:Dute raman eu in locu tau:X
B:Mersi unni saranghe:X:X:X:
E:Eh cu placere:P:P:Pdute dute doar e concertul lui Ft island
B:DA stiu Hong Ki vin ubire:)))
E:)))hahaha
B:Hai ca am plecat.Am ajuns acasa m-am imbracat cu asa(vedeti in poza de mai jos)
si Tae Jun m-a asteptat jos.
TJ:Arati cool.
B:THX si tu(pe cine pacaleam arata bestial ,toate fetele se holbau la el,in acest moment chiar ca vroiam sa fie prietenl meu:|nustiu dc dar ma deranja cand se holbau alea)
TJ:De ce te uiti asa urat??
B:Ahh avea pantofi gresiti hihihi
TJ:Sa uitam de moda ok??Hai sa ne distram
B:Daaaaa,Concertul fusese bestial si uitasem de Tae Jun adica cred ca nici cantecele nu le m-ai auzeam ci doar vedeam o lumina sclipitoare in care era Hong Ki:)))
TJ:Fain concert nu?
B:Da frumos(da de unde nauzisem nimic)))) )
Perspectiva Tae Jun(e asa de draguta,xzambetu ,privirea,tare mi-era ca eram indragostit adica pentru mine nici nu mai contase cum arata caracterul ei imi placea enorm,cele trei luni in care vorbisem cu ea ma facusera oarecum sa o plac)
pers B:Am discutat toata seara,am ajuns acasa pe la 3 dimineata,am adormit direct.
E:Bibi trezestete e ceasul 12 si eu am intalnire,trebuie sa desenezi schitele.
B:Ok ok dute si plimbate cu vaporul.
E:M-am imbracat cum vedeti mai jos si am plecat in port.
JK:Ai ajuns?
E:Da !!!
JK:Urca!
E::)Woa e superb !!!!!!
JK(si m-ai superb era zambetul ei)
E:Daca ar fi aici si ......ar fi asa frumos.
JK:Cine e acel cineva???baiatu din jurnal?
E:Eh:)nu conteaza hai sa admiram:)Smile
JK:da sigur!-o spusese cu o oarecare dezamagire pe fata jung kyu.
perspectiva E(fusese o zi minunata ,jung kyu era o companie asa de placuta)
B:Cum a fost???
E:Super.
Am discutat amandoua si deodata se aude soneria.
E:Deschide,cn e?
B:O scrisoare,o deschid si.......
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Elisa si Bianca Joi Mai 23, 2013 9:47 am

Si era ca trebuie sa mergem in Romania deoarece trebuia sa ne continuam studile si parinti nostri nu erau de acord sa fie in Coreea eram in clasa 12.
B:Nu pot sa cred ca s-a sfarsit:(
E:Da a fost ca o calatorie in tara viselor.
B:Nici nu apucam sa ne luam larevedere ne-au trimis bilete in seara asta la ora 12 cu primul zbor.
E:Sa trimitem niste sms.
Le-am scris lui Tae Jun Si Jung Kyu ca plecam si ca ne bucuram ca i-am cunoscut,le-am multumit pentru zilele in care ne-am distrat cu ei,i-am trimis sms chiar si lui Seung Gi care se comportase asa frumos cu noi si care ne-a promis ca o sa viziteze candva Romania,prietenilor de la companie si desigur vroiam sa le scriem scumpilor nostri Geun Suk si Seung Ho dar nam avut cum nu devenisem asa apropiati incat sa facem schimb de numere,ne-am facut bagajele si am plecat oarecum suparate,ne-am imbarcat si n-am scos un sunet pe tot drumu doar suspinuri si oftari la aeroport parinti ne asteptau si frati nostri.
Frate E:Chiar trebuia sa va intoarceti>???
Frate B:Era asa bine fara voie...distractie pentru noi:))))
Parinti:Baeti terminati le vedeti dupa cateva luni si ziceti asta:
E:B:Ehh e in regula si noua ne-a fost dor de voi.
B:Ohh trebuie sa ne reintorcem la scoala
E:DA!!!!!!!!uuuuuuuuuuuuu sa o manance caini
B:Smile)))))))))))))))))
Am pastrat legatura cu baeti,si ciudat incepusem sa le simtim lipsa asa de multttt,nici macar lui Geun Suk sau lui Seung Ho nu le-o simteam ci eram multumite cai vazusem ca vorbisem cu ei ca facusem poze cu ei dar cu baeti era diferiat,am inceput scoala si orele era timpu de gandire ,ne gandeam la ei.
Profu:Domnisoarelor ,Elisa -Bianca .
B:Da daaa
E:Da.
Profu:Ce am intrebat eu??
B:Ce ce ee
Profu :ce ce???Elisa?
E:Cee ce ee...e
Profu:Stati jos data vitoare luati doi.
In soapta...B:Smile))
E:))))
Desigur ne gandeam la momentele petrecute in Coreea,ne gandeam la ei si regretam ca ii pierdusem....
Au trecut vreo 2 luni de cand ne-am intors si dupa doua altele 2 si tot asa am terminat clasa a 12.
E:Bi deschide skype-ul
B:De ce??
E:TJ si JK vor sa ne arate cum s-au dus ei imbracati la absolvire:)))
B:Serios???dar cum de au intrat nu i-am mai vazut pe skype de ctaeva luni bune ce le-a venit?
E:Nustiu zisa sa deschidem skype-ul.
B:Buna!
TJ:Buna:)
JK:Deci cum aratam??
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:E ok v-ati schimbat culoarea la par????????????
TJ:JK:Da nu ne sta bine??
B:Ba da!aveam si noi la poarta casuta postala deaia.
TJ:Da?ne-am luat si noi,nu vreti sa iesiti afara sa ne-o aratati pe avoastra??
JK:Smile))))
E:Asta suna cam stupid da in fine.
Deschidem usa si .....
TJ:JK:Surprizaaa
Era sa lesinam baeti erau in fata casei noastre.
B:Ce e cu voi??ati vorbit in romana??
TJ:In aceste luni am invatat romana si desigur parinti nostri sunt de acord sa facem facultatea in Romania.
E:O super.
JK:Deci am avut o idee buna nu????se apropie de Elisa si o saruta,era sa lesine omg cat Bianca era uimita Tj o saruta,erau primele noastre saruturi,desigur deatunci am fost impreuna cu ei,am mersa impreuna la facultate si ne-am si casatorit dupa vre-o luna deja:))) viata noastra era asa de frumoasa plus ca aveam cei mai tari iubiti din facultate oups soti:)))).Aveam zile fericite ca in pozele de m-ai jos.
Elisa -Jung Kyu
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Bianca-Tae Jun
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
A da era sa uit ne-am dat seama ca iubirea noastra ptr JGS si YSH era una ptr idoli inca ii iubeam dar adevarata iubire cu care sa ne traim viata nu erau ei.
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

Calatorie in tara viselor Empty Re: Calatorie in tara viselor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum