In culori asiatice


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

In culori asiatice
In culori asiatice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Alba/Neagra
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:39 am Scris de Ella_Roxy

» Ce zi e azi?
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:38 am Scris de Ella_Roxy

» sa numaram
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:37 am Scris de Ella_Roxy

» La ce ne gandim cu totii?
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:37 am Scris de Ella_Roxy

» Am pofta de.....
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:36 am Scris de Ella_Roxy

» Propuneri / sugestii pentru forum
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:36 am Scris de Ella_Roxy

» ~>buna fetelor<~
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:34 am Scris de Ella_Roxy

» BUNA-HELLO-HY
My vampire I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 4:34 am Scris de Ella_Roxy

» Iubire si Razbunare
My vampire I_icon_minitimeJoi Aug 01, 2013 7:55 am Scris de Elisa si Bianca

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit



GDHara


My vampire

In jos

My vampire Empty My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Apr 07, 2013 1:06 am

<<primul sezon are ca personaje pe ulzzangi Yu Ha Min si Park Ki Seul>>numele peronajele Elisa si Lee Jey,Sezon 1 dedicat Elisei.
<<va urma si sezonul 2 ca personaje pe ulzzangi Lee Chi Hoon si Baek Su Min>>numele fetei din poveste va fi Madalina si al lui Lee Joon,sezon dedicat Madalinei>>

Sezonul1
Capitolul 1
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Buna ma numesc Elisa am 20 de ani si de foarte putin timp m-am mutat in Seul de una singura.Parinti mei locuiesc in Busan,mai bine zis intr-un mic satuc din Busan,dar eu m-am hotarat sa plec de la tara si sa imi incep o noua viata intr-un loc mai mare si mai evoluat ,in conditi mult mai bune.Ce pot spune despre mine??pai sunt o fire mai timida,prietenoasa si sociabila,nu am avut parte de prima mea iubire pana acum,si nu am avut nici un iubit.Eh dar sa trecem peste partile cu mine,e plictisitor si mai bine aflati pe parcurs.Va intrebati de ce ma cheama Elisa?pentru ca mama era obsedata de filmele americane si a vazut un film si deacolo mi-a provenit numele.
Ajunsa in Seul am reusit sa imi gasesc un loc in care sa stau,nu foarte mare dar destul de spatios pentru mine singura,are un pat,pereti albi si goi,o masa cu o vaza de flori,un dulapior pentru haine,TV ,o bucatarie si baie,e o garsoniera.Cateva zile fara speranta am tot cautat un loc de munca,mai ca renuntasem cand atunci apare cineva:
-Hey vrei un loc de munca?
E:Da asta caut,si intoarce campul.wow am ramas exact wow,acest tip asa de frumos,tanar cu o piele asa de alba si de catifelata,ochi negri si rotunji,buze suave,corp superb si parul negru,am fost asa de uimita,nu m-ai vazusem o persoana asa de frumoasa nici macar la Tv.
-Deci esti interesata?rosti el fara sa se clinteasca sau vre-o expresie a fetei!
E:ce anume de slujba imi oferi,rosti eu incet si rusinos!
-Am nevoie de o persoana care sa ma ajute cu lucrurile casnice,ineafar de gatit si daca accepti exista niste reguli,si anume ca niciodata nu intri in camera mea,nu pregatesti masa sau sa intrebi ceva de masa si nu pui intrebari despre mine,iti faci doar treburile esentiale .Asa ma numesc Lee Jey am 23...........de ani!e suficent sa sti atata despre mine.Deci?5 secunde sa raspunzi vrei slujba sau nu?
J:1....2....3....4......
E:Da !
J:atunci vino la adresa asta la orele astea,in rest nu ai ce cauta acolo si respecti regulile pentru ca altfel nustiu ce ti-se poate intampla....
E:Da asa voi face!O..oo unde a disparut asa repede doar cat am facut o plecaciune in semn de multumire,ce ciudat!


Ultima editare efectuata de catre Elisa si Bianca in Dum Apr 07, 2013 1:37 am, editata de 1 ori
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Apr 07, 2013 1:11 am

Capitolul 2
E dimineata ma trezesc si imi beau cafeaua,e prima mea zi de lucru si nu trebuie sa intarzi,ohh am o mare problema nu stiu cu ce sa ma imbrac ,nefiind din Seul presupun ca hainele mele nu sunt asa de frumoase,ehh o sa ma imbrac cu ceva normal,o pereche de pantaloni scurti de blugi si un tricou de culoarea florilor de cais.
E:ohh sunt deja in intarziere ,cum s-a putut intampla asta,ohh nu se poate e acasa????de ce ,o sa ma certe am intarziat deja din prima zi.
LJ:Ai intarziat(se uita la ceas)2 minute.
E:2 minute?si face gura doar pentru atat,wow dar nu pot sa nu remarc ce frumos e inca o data ,purta o camasa rosie cu patratele albastre,era asa de frumos si avea un aer misterios.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LJ:ma duc sa ma schimb si plec ,pana ma intorc sa nu fie urma de tine pe aici.
E:La plecare nu am putut sa nu-l remarc din nou,inima mea batea asa de trae,ce e baiatul asta papusa?si de ce imi bate inima asa?de emoti?cred ca e ceva normal doar e prima data cand sunt intr-un oras strain si cu o persoana noua.De data asta era imbracat tot in negru avea un maieu foarte cool si niste pantaloni la fel de cool,un lant la gat si cateva bratari pe mana ,nu am putut sa vad prea bine pentru ca a coborat scarile si imediat a iesit afara,m-am dus sa ma uit dupa el dar disparuse,ce ciudat cum pleaca mereu asa de repede?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]M-am apucat sa fac curat,si am ajuns in dreptul usii pe care scria interzis camera lui Jey.Oare ce o fi acolo?sunt asa de curioasa si orcum ce reguli doar daca o sa trag o privire nu o sa afle el si in plus mai e pana vine el vreo juma de ora.Am deschis usa si am ramas Woa ce e asta?camera sau mormant?e asa de intunecoasa si toata facuta cu negru si un singur pat ,ce ciudat,are frigider in camera????atunci cu cel de jos ce e?Ehh o sa arunc o privire,am deschis usa si vad o multime de sticle cu ceva rosu in ele,iau uan din ele,ce sa fie aici tomate???de ce ar tine un baiat tomate?in camera lui,deschid incet dopul si cand ce sa vezi era...............sange,mi-sau moiat picioarele si era sa cad cand cineva m-a prins,imi trage sticla din mana si cand intorc capul era Jey.
LJ:parca ti-am spus ca nu ai ce cauta aici,acum imi sti secretul nustiu daca de mai pot lasa sa traiesti.
E:esti...es...sti un....
LJ:vampir?da asta sunt un vampir.
E:dar cum e posibil?
LJ:nu e treaba ta o sa te fac sa uiti,numai vreau sa ucid oameni.
E:te rog nu,promit ca o sa tin secretul si in caz ca nu o voi face ma poti ucide.
LJ:hmmmm...mie imi convine acum asteaptama jos sa ma schimb.
E:ohh..da!De data asta isi lua un tricou gri intr-o combinatie cu salopete negre.Arata bestial.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Apr 07, 2013 3:15 am

Capitolul 3
LJ:Ce stai asa uimita?
E:Dar cum ar trebui sa fiu la ce tocmai aflai.
LJ:Nu mi-se pare ca deaia te holbezi la mine asa!dar in fine,ce sa fac eu cu tine?
E:nustiu!
LJ:normal ca nu sti,eu trebuie sa hotarasc,si am hotarat!
E:Asa de repede?
LJ:O sa te supraveghez intruna si de aproape de aceia te vei muta aici!
E:Cee???totusi esti baiat nu ma pot muta si in plus tu...
LJ:Ce?iti e frica ca am sa iti beau sangele,nu exagera nus dela!
E:Dar cum de esti asa?
LJ:Sunt asa de cand m-am nascut!
E:Te-a muscat un vampir cand erai bebe!
LJ:Smile)))buna gluma,sunt asa de cand m-am nascut adika cand m-am nascut m-am nascut vampir,sunt un vapir cu sange pur,iar parinti mei deasemenea sunt si ei vampiri!
E:Si faza cu muscatu nu e adevarata?
LJ:Ba da doar un pur sange poate sa transforme in vampir,si desigur sunt si vampiri care nus pur sange si se nasc vampiri,e ca o lume diferita cum va nasteti voi asa si noi,iar cele m-ai multe transformari sunt din greseala,si lorzi pur sange nu prea transforma deoarece un om greu trece peste faza de transformare,band sange pana la epuizare si nu ne ramane alt ceva de facut decat sa ii ucidem.
E:Tu esti un lord?
LJ:Poti spune si asa !Si gata prea multe intrebari fa-ti bagajul si mutate,te astept!
Peste vreo 20 de minute
E:Am ajuns acasa,desi am stat aici doar cateva zile deja incepusem sa ma simt ca acasa,imi adun toate hainele,lucrurile le indes intr-o sacosa ,ma schimb in niste pantaloni scurti roz,un pulover alb si o gecuta albastra ,imi iau cismulite roz si imi pun o esarfa albastra cu bulinute asortata cu o geanta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] iesit,am inchis usa dupa mine.
Iar dupa vreo 20de minute.
LJ:Ce ti-a luat atat?
E:Spre deosebire de alti eu nu am putera aia rapida.
LJ:Auci suna ca o insulta.
<<Perspectiva lui>>
Nu puteam sa nu observ ce draguta e,asa de fragila ,dar imi propusesem ca nu o sa ma indragostesc de o fata normala pentru ca iubirea naostra nu ar fi posibila.Dar inima mea niciodata nu face ce vreau eu,ma aplec catre ea si........
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Apr 07, 2013 3:48 am

Capitolul 4
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar inima mea niciodata nu face ce vreau eu,ma aplec catre ea si fara sa fie atenta o sarut.
<<Perspectiva lui>>
Am inebunit nici nu o scunosc,numai ce am vazuto dar ma atrage asa de tare,Mirosul sangelui ei era asa de puternic,incat atunci cam am sarutato l-am simtit ca pe un parfum,dar m-am tras repede si am fugit imediat sus in camera mea in doar cateva secunde.
<<Perspectiva mea>>
Ce s-a intamplat??Am simtit buzele lui calde si moi dar la doar o fractiune de secunda a si disparut,cum de m-a sarutat?inima mea o lua razna parca iesea din piept,acum inteleg de ce, m-am indragostit de Lee Jey.Dar el de ce m-a sarutat?
LJey:Ajuns in camera am luat o sticla de sange din frigider si am bauto ,pentru ca ma murdarisem m-am schimbat intr-o camasa alba[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si am iesit la usa,atunci o vad pe Elisa stand pe scara si foarte emotionata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link],puteam sa ii simt emotile.Merg la ea si
:
LJ:Ce s-a intamplat?
E:M-ai si intrebi creatura!
Lj:Smile)))) ce?creatura?
E:Da cum putusi,ma ridic si dau cu pumni in pieptul lui,tousi nu puteam sa nu observ ce sexy era in camasa aceia.
LJ:Ce am facut?sarutul?De ce e primul?
E:Nuuu..uuuu
LJ:Smile))) nu imi spune chiar e primul?Smile))
E:Termina,de ce ai facuto?
LJ:ASa!
E:Nu aveai dreptul!
LJ:eu fac doar ce vreau eu,si asa am simtit atunci!
E:Numai pleci?
LJ:Am spus ca te supravecghez,asa ca asta fac!
E:Macar clipeste(ahh nu de alta dar privirea lui era asa de fixa incat ramanei pierdut in frumosi lui ochi)Chiar unde te duceai mereu?
LJ:Sa vad daca s-a mai transformat cineva in vampir,daca toti sunt in regula,sa imi vad parinti,etc...
E:Hey ce faci creatura?
LJ:))))asta chiar ma amuza,ma aplec catre ea si soptesc la ureche..Vrei sa fi prietena mea?
E:Ce?
LJ:Vrei sau nu,poate ma razgandesc!
E:Da!
LJ:Deci vrei:)))) iti place de mine:))
E:Era o gluma?
LJ:Poate?Smile))Dar acum esti prietena mea!
E:Creaturo!!!!!
LJ:Acum esti prietena acestei creaturi.Auci de ce ma lovesti a durut!
E:Chiar?scuze!
LJ:Nu:))) am glumit!
E:Aish te urasc
LJ:Si eu te iubesc!
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Dum Apr 07, 2013 11:47 pm

Capitolul 5
<<Dupa cateva ore>>
E:Aish ma speriasi!
LJ:Sorry!Eu am plecat!
E:Unde??
LJ:Undeva!
E:Ai spus ca suntem impreuna.asa ca vreau sa stiu unde pleaca prietenul meu!
LJ:Hahaha,iti iei rolul in serios,pai nu plec niciunde,ma duc doar sa am grija de niste noi vampirei.
E:Cee...e?daca patesti ceva?
LJ:Ce as putea pati nu e prima data cand fac asa ceva.
E:Sa ai grija!
LJ:Ok o sa am,nu vrei sa ramai fara prieten asa de repede hahaha:)))
E:Ahh urasc glumele astea!Totusi eu chiar imi fac griji pentru el,sper sa fie bine,in acea noapte nu am putut deloc sa dorm,se facuse ceasul1 de ce nu mai vine,se facu 2 si el tot nu ajunsese,deja ma ingrijoram prea tare cand:
LJ:De ce nu dormi?
E:Crezi ca am putut sa o fac!
<<Perspectiva lui>>
Intr-un fel chiar ma bucuram ca isi facuse griji pentru mine dar intr-un alt fel imi fac eu griji pentru ea ca poate nu dormise suficent zilele cand isi cautase loc de munca si sa nu ii fie rau dupa.Incep sa o iubesc mult aceasta fata,e asa diferita de celelalte,asa naiva si totusi asa de puternica nefugind de mine sau sa ma trateze altfel dar oare e posibila iubirea noastra?
<<Perspectiva mea>>
Se apropie de mine,ma trage catre el,ma saruta pe gat,pe gura,buzele lui erau asa de moi si dulci,de catifelate,ma ia in brate si ma duce la el in camera,isi da camasa jos si incet cu incet imi da si mie bluza,ma saruta si in continuare va imaginati ce s-a intamplat.
<<Perspectiva lui<<
Pielea ei era asa de catifelata,buzele asa moi si suave,sa o tin in brate in acel moemnt eram cel mai fericit ,doream ca acel moment sa nu se mai termine niciodata
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 12:02 am

Capitolul 6
Dimineata cand m-am trezit eram in bratele lui,nu vroiam sa il trezesc asa ca m-am prefacut ca dorm.
LJ:Hei somnorici crezi ca nu stiu ca nu dormi?
E:Tu sti totul....esti o creatura!
LJ:Un alint mai frumos chiar nu sti?
E:De ce?mie chiar imi place.
LJ:Ehh nu e chiar cel mai frumos alint dar cred ca e unic asa ca poti sa imi spui acest alint.
E:Hai sa ne trezim e deja destul de tarziu.
LJ:Ok my darling!
Mersai la mine in camera si ma imbracai cu un pulover mov cu urme negre si pantaloni scurti negri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si iesi in living.
LJ:Wow arati superb!
E:Thankx creatura mea,si tu arati superb(baiatul asta putea sa fie m-ai frumos de atat?)era imbracat cu o camasa blue si niste blugi alburi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
LJ:La ce te uiti asa uimita?Am ceva pe fata doar sti ca nu ma prea pot vedea in oglinda!
E:Nu e perfect asa cum esti!
LJ:Cred ca iti e foame,te las sa mananci.
E:Tie nu iti e?
LJ:Eu...
E:Stiu,si nu ma deranjeaza,poti sa bei in timp ce mananc eu,ia loc pe acel scaun.
Lj:Stiam ca am ales fata potrivita!
Am mancat amndoi,bine mai mult eu ca el a baut sange si nu puteam sa nu privesc ce superb era in timp ce isi bea paharul cu sange,cu cata gratie.
LJ:Eu am plecat!
E:Unde?
LJ:Treburi marunte!
E:Hai spunemi!
LJ:Nu,nu pot e prea periculos asa ca stai aci!
E:Nu conteaza vreau sa stiu.Ma saruta incet si disparu in cateva secunde si cand incercai sa deschid usa sa es dupa el,usa era incuiata.
E:Jey deschide,Jey!
Tot incercai sa deschid dar nimic atunci apare......
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 12:20 am

Capitolul 7
Atunci apare un baiat frumos si deschide usa.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
El:Tu cine esti?si unde e Jey?
E:Oh,eu sunt prietena lui Jey,cine il cauta?El nu e momentan are niste treburi.
El:Prietena zici?ai sangele dulce deci esti o muritoare...
E:Ce ai spus?
El:Nimic.
E:Stai esti vampir?
El:Sti despre noi?
E:Da
El:Unde e Jey?
E:Nu stiu dar presimt ca ceva nu e in regula/
El:Doar nu o fi asa prost incat...
E:Incat ce?Te implor spunemi.
El:Unul din lorzi a luato razna si a transformat o gramada de oameni in vampiri,acestia si-au pierdut controlul si au devenit niste zombi insetati de sange dar destul de puternici.Si cred ca Jey s-a dus sa ii ucida si sa-l prinda pe lord sa il omoare.Trebuie sa ma duc dupa el.
E:Stai vreau sa vin si eu,te rog iama cu tine.
El:Hmmmmm,apropo eu sunt Jin Gu prieten bun cu Jey ca si fratii.
E:Eu sunt Elisa!
JG:Frmos nume.incantat Elisa,dar de ce te cheama asa?
E:Multumesc si cred ca nu e timpul pentru povesti acum.
JG:Ai dreptate sa mergem.
<<Perspectiva Jey>>
Dupa ce am plecat de acasa m-am simtit prost lasnd-o pe Elisa ingrijorata si fara sa ii spun adevarul,dar nu vroiam sa o vad ranita.De acasa am mers direct sa scap de acei zombi,si am reusit sa ii ucid,m-am ales doar cu cateva zgarieturi,asa ca am plecat sa il caut pe lord.Cand l-am gasit desigur el m-a atacat,era foarte puternic desi eram si eu puternic el era mai invarsta deci puterea lui era mult mai mare ca a mea.Am avut o lupta destul de agresiva,amandoi ne-am ales cu rani destul de grave,lordul a luat un tarus si m-a injunghiat,ma incercat sa lupt incontinuare dar eram prea slabit asa ca am cazut la pamant,am simtit ca asta e sfarsitul si regretam ca nu apucasem sa petrec mai mult timp cu elisa,sper sa ma ierte si sa fie fericita fara mine orcum iubirea noastra era una dificila.
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 3:23 am

Capitolul 8
Cand m-am trezit eram in camera mea,Elisa era langa mine cu lacrimi in ochi si jin Gu statea in picioare razmat de perete.
Lj:Ce s-a intamplat?
<<Perspectiva Elisa>>
Cand am ajuns Jey era pe jos,Jin Gu s-a ocupat de lord,l-a ucis repede deoarece partea grea a facuto my love,m-am apropiat de Jey si am inceput sa plang,am strigat la el dar nu m-a auzit,deja incepusem sa simt cum il pierd,l-am ridicat impreuna cu JG si l-am dus acasa,l-am pus pe pat.
E:Jin Gu fa ceva cheama un doctor.
JG:Si ce sa ii faca?daca nu uitasi noi nu suntem oameni,trebuie sa asteptam ca sa vedem daca corpul lui se va regenera.
E:Si nu o sa facem nimic?
JG:Vom astepta.
Dupa cateva zile bune de plans si asteptat Jey deschide ochi.
LJ:Ce s-a intamplat?
E:Jey m-ai speriat asa de rau chiar te urasc,de ce ai plecat singur,de ce?
LJ:Sorry,nu o sa se mai intample,nu mi-am dat seama cate persoane tin la mine.
E:-X:-X:-X
LJ:Multumesc JG
JG:Wlcm
<<Peste ceva timp>>
E:Ce faci???
LJ:Bine(se apropie de ea)
E:Hei parca spuneai ca nu te poti misca inca.
LJ:Shhhit(si o saruta)
E:bate cineva la usa!
JG:Hey,buna Elisa
LJ:E:Hei,buna
JG:Jey am auzit ca parinti tai vin in vizita
Lj:Ce?
E:De ce te speri asa?
LJ:Tu esti om,o sa ma ucida!desi sunt ei cei mai buni parinti din lume,uneori exagereaza si ei.
E:Ca tot veni vorba,Jey vreau sa devin ca tine,nu putem fi impreuna asa,eu o sa imbatranesc.
LJ:Nu,nu o sa te fac ca mine,poti deveni un zombi insetat
E:Da,dar pot si sa reusesc.
LJ:Nu pot risca
JG:Dar totusi vrei sa fie cu tine mereu??
LJ:Nu ,nu o fac.
JG:atunci sa o fac eu?
LJ:vrei sa te omor?
E:Jey
JG:Ar trebui sa mergi in camera ta si sa te gandesti cateva minute
Jey pleaca la el in camera sa se gandeasca dupa ceva timp iasa
LJ:M-am gandit si......
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 3:43 am

Capitolul 9
M-am gandit si o sa o fac,dar daca te voi pierde lumea pentru mine se va incheia aici.
E:Jey iti multumesc (si il saruta)
JG:Hei sunt si eu aici!
LJ:Iesi,pleaca!
JG:Hahaha,acum ma dai afara?
LJ:Pleaca mai!
JG:ok ok bye,si dispare cu super viteza lui.
E:Musca-ma!
LJ:Nu o sa doara!
<<Perspectiva Elisa>>
Jey ma saruta incontinuare,apoi pe gat si deodata am simtit o piscatura pe gat,amlesinat cred ca nu am mai tinut minte nimic si nu mai stiam de mine.
<<Perspectiva Jey>>
Am muscato sper sa nu o pierd,dupa ce a lesinat am luato si am duso in camera si am asteptat sa se trezeasca in tot acest timp am simtit o frica imensa,frica de a o pierde,mai mult ca a tunci cand era sa mor eu.
<<Dupa o ora<<
E:Vreau..mi-e sete.......
LJ:Uite
E:E scarbos
LJ:O sa te obisnuiesti,esti bine?
E:Dap pai,ti-am zis ca o sa fiu bine!
LJ:Sper!
E:Nu a zis JG ca vin parinti tai?
LJ:Peste 2 zile
E:De ce peste 2 zile?
LJ:Pai la ei cam asta inseamna cand zic ca vin atunci,iar daca zic ca vor veni curand asta va insemna o saptamana si tot asa
E:Atunci o sa ii chem si pe ai mei sa te cunoasca!
LJ:Ok my darling
<<Dupa 2 zile<<
E:Jey usa
LJ:Anneyonghaseyo,sunte-ti parinti Elisei?Eu sunt Jey
P(prescurtatre de la parinti)
P:Da!,Deci tu esti Jey(se holbau neincetat si cu o privire fixa parca vroiau sa il ucida)
LJ:Intrati
T.E(tatal Elisei):Baiatul asta e fata?are parul cam lung.........
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E:Tata!
M:Hmmm ce esti asa de inalt si slab ar trebui sa m-ai mananci ceva baiete!
E:Mama!gataMa duc sa pregatesc ceva,va rog sa fiti civilizati
P.E:da draga dute,nu iti face griji
T:Te descurci la sapat?
LJ:Oh,sapat:|
T:Ce esti asa de uimit
LJ:Cred ca m-as descurca
T:Daca te-as lua la cara lemne sau cules recolte ai putea vedea de freza asta?
LJ:Da(in gandul meu imi venea sa aishh,,,,,,,,uneori as folosi colti astia)
T:Da te-ai tunde pentru noi?
LJ:Sa ma tund?
T:De ce nu vrei?
LJ:Ba da!(sa am tund doar nu oi fi nebun)
M:Baiete iti place fata mea?
LJ:Da !
M:Sti noi avem niste reguli!
LJ:Reguli?(de data asta ce mai e)
T:Pai pana la nunta va trebui sa te abti!
LJ:Sa ma abtin de la ce?
T:Pana la nunta nu o sa faceti nimic,daca imi atingi fata esti ca si mort!
LJ:ha?(se ineca si il apuca tusa)
E:Jey esti bine?ce ii facurati?ce tampeni spusarati?
P:E:Nimic draga doar ii povesteam depre cum e la tara!
E:Sigur nimic?
LJ:Da chiar nimic,totul normal!
E:uitati gustarelele(si cand sa le pun pe masa am lesinat)
Jey:Elisa!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Elisa si Bianca in Lun Apr 08, 2013 4:13 am, editata de 2 ori
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 3:56 am

Capitolul 10
P:Elisa ,ce are fata noastra?sa o ducem la spital
J:Ce spital ,nu se poate!
P:Adica?ce vrei sa spui ca nu se poate vrei sa imi omori fata?
LJ:Nu doar ca ei ii e frica de spital.
<<Perspectiva Jey>>
In moemntul acela imi venea sa mor,eram convins ca era de la transformare,cand sa iesim pe usa apar parinti mei.
P.J:Hey lume
LJ:Mama,Tata!
P:J ce s-a intamplat?
PE:Trebuie sa ne grabim,vorbiti dupa.
LJ:Nu o putem duce la spital (si parinti lui isi datera seama de ce )
MJ(mama lui Jey)T.J(tatal lui Jey)P:J(parinti lui Jey)
MJ:Stati,eu sunt doctor!
P:E:chiar?
M:J:Da
Lj:doctor chiar mama???NeutralNeutral
MJ:Ducetio pe canapea,se uita putin si incepe sa rada!
LJ:Mama ma speri,ce are?
P:E:ne puteti spune ce are fetita noastra?
LJ:E o reactie negativa de la......
MJ:Poti spune si asa ,daca vrei sa o iei ca pe un lucru negativ
LJ:Ce are?
MJ:Draga o sa fi tata!
LJ:Ce tata?
P:E:ce???????si regula noastra?
LJ:Ups!asta era dinainte de regula deci....
T;E:o sa te ucid!
MJ:Deschide ochi!
LJ:Elisa te simti bine?
E:Ce mi-sa intamplat?
PE:O sa ai explicati de dat draga,de ce te-am lasat noi in Seul si ce surprize ne faci tu!
E:DE ce?
LJ:Elisa o sa avem un copil!
E:CE?????copil?????
LJ:Ei sunt parinti mei!
E:Ma bucur sa va cunosc,dar cum e posibil sa fiu insarcinata?
MJ:Pai esti deja in 2 luni!
P:E:2 luni???Baiete ai incurcato!
LJ:2 luni???asta inseamna ca a ramas din prima!Upss,nu am vrut sa spun asta (si isi acopera gura)
T:E:acum chiar ai incurcato(si il alearga)Spre deosebire de parinti Elisei cei alu Jey erau total normali si nu surprinsi!
E:Tata oprestete!
LJ:DA acum s-a intamplat s-a intamplat ce sa facem???Smile))
T:Indraznesti sa razi o sa iti rup parul ala urat!
PJ:Va trebui sa organizam nunta!
P:E:Da asta va trebui,ca apoi aratarea asta a voastra o sa imi pareaseasca fica!
LJ:Mama,tata socru va uitai prea mult la telenovele!
T:E:Ce ai spus?
LJ:Nu va faceti griji o sa apar la nunta!
PJ:O sa organizam nunta maine,voi doar sa fiti aclo la 12
LJ:E:maine?
P:E:DA(si se uitau parca il devorau pe Jey)Smile)))


Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Elisa si Bianca Lun Apr 08, 2013 4:10 am

Capitolul 11 END
<<Dimineata<<
E:Jey esti fericit?
LJ:DA,m-ai intrebi?
E:Dar nu te asteptai la un copil acum
LJ:Nu conteaza,o sa-l iubesc pe micut!
E:Va fi piticania noastra!
LJ:piticanie:))))o sa creasca mai repede decat te astepti tu!dar chiar de ce alintul lui e mai frumos ca al meu,deja il urasc:))))
E:Smile)))Uite cat e ceasul sa ne pregatim creaturica mea!
LJ:Smile)))
<<La nunta<<
Parinti Jei:Wow aratati superi dragilor
Parinti Elisei:Unde e rochia traditionala?Si tu de ce nu te-ai tuns?
LJ:Dupa nunta!(asta sa o credeti voi ca ma voi tunde eu)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LJ:Chiar esti superba!
E:Si tu!
<<Dupa 4 ani>>
LJ:Pitic vino la tata!
Joon:Apa ajutama cu astea!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LJ:Da.da te ajut(de ce naiba se gasi Elisa sa plece si sa ma lase cu diavolicu asta mic acasa)
Joon:Tata imi e foame!
LJ:Imediat iti aduc mancarea.Ebun?
Joon:Dap!
LJ:Hai la joaca afara !
Joon:DA!!
LJ:Pitic iati bluza pe tine!
Joon:Tata sunt mare!
LJ:Da ai jumate de metru deja:)))
Joon:Ba da sunt mare ,uite mi-au dat coltisori deja!
LJ:Woa ce baiat mare am:)))
Joon:Dap sunt mare,mare
LJ:Stiu pitic:)))
<<Perspectiva Elisei<<
Am avut o viata fericita si amuznata alaturi de Lee Joon,asa il chema pe copilul nostru si era o dulceata de copil,si eu si Jey il iubim mult.Deja incepea sa fie la fel de frumos caJey si de destept ca mine:))) si la caracter la fel de tepos ca si Jey,Ne-am mutat in Anglia pentru ca Joon creste destul de rapid si noi nu imbatraneam si s-ar fi creeat suspiciuni.
Album de familie :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Elisa si Bianca
Elisa si Bianca
Admin
Admin

Mesaje : 707
Data de înscriere : 29/04/2012

https://inculoriasiaticee.forumgratuit.ro

Sus In jos

My vampire Empty Re: My vampire

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum